Bayernit i lëndohet një yll, pritet të mungojë ndaj Realit

Prishtinë | 24 Pri 2018 | 13:00 | Nga

Bayern Munchen ka marrë edhe një lajm shqetësues në mëngjesin e sotëm. Në stërvitjen e parë të ditës së sotme, David Alaba ka pësuar lëndim duke u detyruar të braktisë stërvitjet.

Raportohet se bëhet fjalë për lëndim muskular dhe se me shumë gjasa mund ta humbas ndeshjen e nesërme.

Vendin e tij pritet ta zë Rafinha. Përveç Alabas, në stërvitje munguan edhe Manuel Neuer, Arturo Vidal dhe Kingsley Coman , të gjithë të lënduar.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme