Cassano: Ronaldo dëshiron të shënojë vetëm ai, nuk interesohet për të tjerët

Prishtinë | 18 Shk 2021 | 17:41 | Nga Ekonomia Online

Antonio Cassano ka vazhduar me kritika drejt Cristiano Ronaldos pas performancës zhgënjyese të Juventusit në humbjen e tyre 2-1 ndaj Portos në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve në fazën e eliminimit direkt.

Federico Chiesa shënoi një gol për ta shpëtuar Juventusin, duke e lënë të hapur kualifikimin.

“Unë gjithmonë kam thënë që Cristiano Ronaldo është një fenomen”.

“Ai mund të ketë shënuar një miliard gola, por ai mund të ketë probleme me idenë e lojës të Andrea Pirlos”.

“Ai ka qenë gjithmonë egoist. Ai nuk interesohet nëse të tjerët shënojnë, ai jeton vetëm për të shënuar vetë. Ai nuk jeton për futbollin, ai jeton për qëllimet e tij, është e qartë”.

“Nëse i vendosni Xavin [Hernandez], [Andres] Iniestan, [Luka] Modricin ose [Toni] Kroosin pas tij, ai do të shënojë 50 gola. Por idetë po ndryshojnë në Juventus dhe ata kanë një qasje të re”.

“Le të jemi të sinqertë, ai ka telashe aty. Vitet po kalojnë për të gjithë, madje edhe për të”, ka thënë Cassano në një bisedim me Critian Vierin.

Në 27 paraqitje këtë sezon, Cristiano Ronaldo ka shënuar 23 gola dhe ka dhënë tre asistime.

Në Ligën e Kampionëve, ai ka qenë i përfshirë në pesë gola në pesë ndeshje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme