CR7 kërkon Marcelon në Torino

Prishtinë | 11 Gus 2018 | 13:35 | Nga

“Hajde te Juventus të lutem”..Këto janë mesazhet që po mbushin instagramin e Marcelos, yllit Brazilian të Real Madrid në këto ditë të nxehta të merkatos.

Miku më i madh i Cristiano Ronaldos kërkon ti bashkohet sa më shpejt shokut të tij dhe Juventus është gati ti plotësojë dëshirën.

Mediat spanjolle shkruajnë se operacioni është i vështirë por jo i pamundur.

Hapat e parë pritet ti hedhë vetë Marcelo i cili përmes agjentit të tij do ti kërkojë Perezit që të largohet, kuptohet jo në vlerën 400 milion euro sa c’thotë klauzola e tij por diku mes 50-60 milionë euro.

Në Torino raportohet se drejtuesit bardhezinj po monitorojnë situatën me kujdes në mënyrë që të jenë të përgatitur pasi një ardhje e mundshme e Marcelos do ti detyronte të shesin në kohë record Alex Sandron, me destinacion PSG.

Lexo edhe:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme