Dita vendimtare për shkëmbimin Dzeko-Sanchez

Prishtinë | 29 Jan 2021 | 17:01 | Nga Ekonomia Online

Sot (e premte) mund të jetë dita vendimtare për marrëveshjen e shkëmbimit midis Edin Dzeko dhe Alexis Sanchez me Interin që mbetet i interesuar për Eder.

Roma dhe Inter kanë filluar bisedimet për të shkëmbyer dy sulmuesit në afatin kalimtar të janarit.

Marrëdhënia midis kapitenit të Romës dhe trajnerit Paulo Fonseca është prishur dhe boshnjaku dëshiron të largohet nga kryeqyteti në afatin kalimtar të dimrit.

Sipas raporteve, ekziston një boshllëk prej tre milion eurosh në taksat midis pagave të sulmuesve që mund të zgjidhen nga dërgimi i Andrea Pinamontin dhe Sanchezit te Roma.

Pinamonti ka kërkesa edhe nga klube të tjera të Serie A, raporton Sky Sport, dhe nëse Interi largohet të dy, ata do të përpiqen të ri-nënshkruajnë me ish-sulmuesin e tyre, Eder.

Ish-lojtari i Italisë do të vinte si zëvendësues i argjentinasit Lautaro Martinez në Giuseppe Meazza.

Sipas Sky Sport, bisedimet midis Menaxherit të Përgjithshëm të Romës, Tiago Pinto, dhe Beppe Marotta e Piero Ausilio të Interit janë duke vazhduar dhe sot mund të jetë dita vendimtare për të përfunduar marrëveshjen.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme