FFK publikon orarin e xhiros së parë të Superligës

Prishtinë | 14 Gus 2017 | 17:06 | Nga

Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar orarin e xhiros së parë për edicionin 2017/2018 të Vala Superligës.

Ndeshje interesante do të jetë ajo e dy rivalëve të vjetër, Vëllaznimit dhe Lirisë që do të zhvillohet në Gjakovë.

Super-ndeshja tjetër e xhiros së parë, Prishtina-Drita, luhet po ashtu të dielën, në Drenas.

Vala Superliga – Xhiro 1

E premte

Trepça ’89 – Flamurtari

E shtunë

Llapi – Drenica

Feronikeli – Vllaznia

E diel

Prishtina – Drita

Vëllaznimi – Liria

Gjilani – Besa

Të gjitha ndeshjet fillojnë prej orës 17:00.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme