Formacionet zyrtare, Kosovë – Suedi

Prishtinë | 09 Tet 2021 | 16:48 | Nga Ekonomia Online

Kosova sonte e zhvillon ndeshjen e radhës kualifikuese për Kampionatin Botëror ndaj Suedisë në “Friends Arena” në Stokholm.

Edhe pse pa gjasa, Kosova hyn në këtë ndeshje me motiv të lartë, teksa përkrahja e “Dardanëve” nuk do t’u mungojë as atje.

Formacionet e Kosovës:

Muric, Vojvoda, Aliti, Rrahmani, Hadërgjonaj, Loshaj, Dresevic, Rashani, Zymer Bytyqi, Rashica, Muriqi.

Formacionet zyrtare të Suedisë:

Ndeshja ndërmjet Suedisë dhe Kosovës do të zhvillohet duke filluar nga ora 18:00.

Të ngjashme