Khedira vazhdon kontratën me Juven

Prishtinë | 12 Sht 2018 | 14:01 | Nga

Mesfushori Sami Khedira ka vazhduar kontratën me Juventusin edhe për dy vjet tjera.

31-vjeçari që u transferua te Juve nga Real Madridi në vitin 2015, gjatë kësaj vere ishte lidhur me një transferim te Liverpooli dhe Paris Saint-Germaini.

Khedira është tre herë fitues i Serie A dhe një herë ka fituar kupën e Italisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme