Liverpooli fiton me lehtësi ndaj Shrewsburyt dhe kalon në rrethin tjetër të FA Cup

Prishtinë | 09 Jan 2022 | 17:14 | Nga Ekonomia Online

Liverpooli ka kaluar në rrethin tjetër të FA Cup, pasi ka eliminuar Shrewsbury Town me rezultat 4-1.

Të parët që kaluan në epërsi ishin mysafirët, duke shënuar pas vetëm 27 minutash lojë me anë të Daniel Udoh që u asistua nga Nathaniel Ogbeta.

Por, The Reds i barazuan shumë shpejtë shifrat në 1-1 me anë të Kaide Gordon (34’), që u asistua prej Conor Bradley.

Derisa po përfundonte pjesa e parë, Liverpooli fitoi një penallti, të cilën në minutën e 44-të në gol e konvertoi Fabinho.

Në 45 minutat e dytë, vendasit sërish dominuan, për ta realizuar edhe golin e tretë, tani me anë të Roberto Firminos (78’), që pranoi një asistim nga Ibrahima Konate.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme