Pickford dhe Oblak si zëvendësim të De Geas

Prishtinë | 29 Nën 2018 | 14:24 | Nga Ekonomia Online

Manchester United ka shënjestruar Jordan Pickford-in dhe Jan Oblak-un si zëvendësim për David de Gea-n, sipas iNews.

Raportet pohojnë që klubi mund ta lë spanjollin të largohet drejt Paris Saint-Germain verën e ardhshme, dhe e kanë identifikuar Pickford-in si dhe gardianin e Atletico Madrid-it si dy opsionet kryesore.

Sidoqoftë, në rast se Djajtë e Kuq ia ofrojnë 300 mijë funte në javë, atëherë spekulohet se ai edhe mund të qëndrojë në Old Trafford.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme