Besa Kokëdhima përfaqëson Shqipërinë në Eurovision, futbollisti shqiptar bën thirrje për mbështetje

Prishtinë | 07 Maj 2024 | 11:46 | Nga Ekonomia Online

Këngëtarja Besa Kokëdhima do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision 2024”, që do të mbahet në Malmo të Suedisë.

Këngëtarja shqiptare do të performojë në datën 9 maj me këngën “Titan”.

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Kristjan Asllani përmes një video në “InstaStory” ka bërë thirrje për mbështetje. Ai kërkon që të gjithë të votojnë Shqipërinë.

“Në 9 maj Shqipëria do të luajë në Europianin e muzikës, Eurovision 2024. Të bashkohemi dhe ta mbështesim këngën “Titan” dhe Besën, përfaqësuesen e shqiptarëve në Eurovision 2024. Votoni 02″, thotë Asllani.

Të ngjashme