Sot zhvillohen katër ndeshje interesante në Ligën e Evropës

Prishtinë | 06 Gus 2020 | 09:50 | Nga Ekonomia Online

Liga e Evropës ka në orar të zhvillojë katër ndeshje interesante sot (e enjte) në kuadër të takimeve të fazës së 1/8-tës.

Dje (e mërkurë) rifillojë futbolli i Ligës së Evropës pas një pauzë më të gjatë se tre muaj shkaku i krizës së shkaktuar nga pandemia e Covid-19.

Interi, Manchester Unitedi, Shakhtar Donetsk dhe Copenhagen janë klubet e para që tashmë kanë siguruar kalimin në çerekfinale, pasi ishin më të fortë se rivalët.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme