Trofeu më i çmuar arrin në “Luzhniki”

Prishtinë | 14 Qer 2018 | 16:36 | Nga

Trofeu më i çmuar i futbollit ka arritur në stadiumin rus “Luzhniki”.

Legjenda e Spanjës, Iker Casillas ka qenë personi i fundit që e ka përcjellë trofeun drejt stadiumit rus.

Sot fillon kompeticioni më i rëndësishëm, Kupa e Botës, me ndeshjen Rusi – Arabia Saudite.

Takimi i parë i grupit A nis nga ora 17:00, dhe do të jetë e vetmja ndeshje në programin e sotshëm.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme