Zbulohen detaje të reja nga vdekja e Maradonas: Atij iu dha birrë dhe marihuanë në ditët e fundit të jetës

Prishtinë | 03 Shk 2021 | 20:03 | Nga Ekonomia Online

Vdekja e legjendës së futbollit, Diego Maradona, mund të ketë qenë e shmangshme, dhe ngadalë e vërteta po del në dritë për ditët e tij të fundit të jetës.

Audio-videot e rrjedhura midis stafit të tij mjekësor tregojnë se një nga ekipi i ngarkuar për kujdesin ndaj legjendës së Argjentinës i dha atij birrë dhe marihuanë për ta qetësuar.

Bisedat midis mjekut të Maradonës, Leopoldo Luque dhe një prej ndihmësve të tij tregojnë se një anëtar tjetër i ekipit, Charly, nuk kishte detyrën e tij të kujdesit.

“Ata më thanë se Charly kishte rregulluar që të kishte një grua gjatë natës si kujdestare, kështu që Diego të largohej nga rruga i dha birrë dhe marihuanë”.

“Me të vërtetë e bëri atë. Unë nuk mund të duroj se si Charly i jep Diegos marihuanë; nuk di si ta ndaloj”, thuhet në audion e publikuar nga Infobae.

Dosjet e zbuluara zbulojnë gjithashtu se Maradona kërkonte marihuanë çdo ditë, përkundër përpjekjeve të bëra nga disa prej ekipit mjekësor për të siguruar që atij t’i jepej vetëm duhani.

Një hetim për vdekjen e ikonës së futbollit do të fillojë javën e ardhshme, me fokus në ata që ishin më pranë tij në orët e tij të fundit të jetës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme