Zyrtare: Roma shkarkon Fonsecan

Prishtinë | 04 Maj 2021 | 12:35 | Nga Ekonomia Online

Roma ka njoftuar se ka shkarkuar Paulo Fonsecan nga pozita e trajnerit.

Skuadra italiane i japi mundësi strategut që të dorëhiqej, mirëpo ai e refuzoi këtë shans.

Kështu, përmes një komunikate për shtyp, Giallorossët kanë njoftuar se kanë shkarkuar Fonseca.

“Duam ta falënderojmë Paulo Fonsecan për punën e madhe dhe udhëheqjen e treguar këto dy vite”, ka deklaruar presidenti i Romës, Dan Friedkin.

Sidoqoftë, Fonseca do jetë në krye të Romës deri në fund të sezonit dhe pasuesi i tij thuhet se është Maurizio Sarri.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme