Sulm me armë zjarri ndaj kryetarit të Haraçinës në Maqedoni të Veriut, plagosen dy punëtorë

Prishtinë | 01 Pri 2024 | 15:49 | Nga Ekonomia Online

Sot gjatë ditës ka pasur disa të shtëna me armë në drejtim të veturës së kryetarit të Haraçinës, ku si pasojë e gjuajtjeve, kanë mbetur dy persona të plagosur.

Sipas informacioneve të para të marra nga tereni, të plagosur kanë mbetur nëpunësi i Komunës dhe shoferi i kryetarit të Komunës.

Personi që ka kryer sulmin, thuhet të jetë person i njohur për Policinë i cili ka qenë i përfshirë edhe në krime të tjera.

Të ngjashme