Të paktën pesë persona, përfshirë një foshnjë, janë vrarë në Ukrainë në 24 orët e fundit

Prishtinë | 01 Pri 2023 | 12:04 | Nga Ekonomia Online

Të paktën pesë persona, përfshirë një foshnjë, janë vrarë në Ukrainë në 24 orët e fundit – raporton Kyiv Independent.

Forcat ruse sulmuan tetë rajone anembanë Ukrainës gjatë 24 orëve të fundit, duke vrarë të paktën pesë persona dhe duke plagosur 10, sipas raporteve të guvernatorëve rajonalë më 1 prill, thuhet në raport.

Midis të vrarëve ishte një djalë pesë muajsh dhe gjyshja e tij në qytetin e vijës së parë të Avdiivka, njoftoi Guvernatori i Oblastit të Donetsk Pavlo Kyrylenko, duke shtuar se prindërit e të porsalindurit u plagosën.

Në rajonin jugor Kherson, tre persona u vranë dhe dy u plagosën, sipas administratës ushtarake rajonale.

Të ngjashme