Samsung dhe Disney krijojnë emojit për Galaxy S9 e S9+

Prishtinë | 20 Mar 2018 | 13:28 | Nga

Personazhet e dashura të Disney sillen në jetë me Samsung Galaxy S9 dhe S9+

Samsung Electronics Co., Ltd. dhe Disney po sjellin në jetë personazhet aq shumë të dashura të Disney si Emoji AR për Galaxy S9 dhe Galaxy S9+. Duke filluar që sot, përdoruesit e Galaxy S9 dhe Galaxy S9+ do të kenë mundësinë të përdorin personazhet klasike të Disney – Mickey Mouse dhe Minnie Mouse – direkt nga telefoni i tyre për të krijuar mesazhe të personalizuara.

Për herë të parë, këto personazhe po vijnë në jetë në një realitet të shtuar për komunikim dhe mesazhe. Personazhe nga filmat e preferuar të Disney përfshirë The Incredibles, Zootopia dhe Frozen do të shfaqen gjatë gjithë vitit.

“Duke zgjeruar personazhet dhe historitë në platforma të reja dixhitale, ne po krijojmë përvojat e përditshme të Disney kudo që shkon audienca jonë dhe jemi në gjendje të tërheqim brezat e rinj,” tha John Love, Zëvendës President pranë Disney Consumer Products dhe Interactive Media. “Emojit AR të Disney ofrojnë një qasje inovative për përmbajtjen në smartphone Galaxy S9 dhe S9+ dhe një mënyrë argëtuese për të sjellë magjinë në mesazhe.”

“Me më shumë se 6 miliardë Emoji të dërguar çdo ditë, qëllimi ynë për zhvillimin e Emoji ishte të siguronim një mënyrë zbavitëse dhe emocionuese për të komunikuar dhe një mënyrë të re për të sjellë imazhe të animuara në jetë,” tha Younghee Lee, CMO dhe Zëvendës-President Ekzekutiv pranë Samsung Electronics. “Ne e dinim se nuk kishte partner më të mirë për t’u bashkuar se sa Disney – krijuesi i disa prej personazheve më të dashur në histori – për të bërë Emojit tona AR fytyrat më të lumtura në tokë dhe t’u japim përdoruesve tanë qasje në personazhet më të njohura për t’i ndarë me miqtë e tyre në platforma të ndryshme.” Duke filluar nga data 16 Mars, përdoruesit me smartphone Galaxy S9 dhe S9+ mund të shkarkojnë personazhe Disney nga modaliteti AR Emoji në kamerën e tyre.

Duke u lançuar së bashku me Galaxy S9 dhe S9+, Emojit AR u lejojnë përdoruesve të krijojnë mesazhe të personalizuara për t’i dërguar tek miqtë. Emojit AR përdorin teknologjitë “deep learning” dhe njohjen e fytyrës për të bashkuar më shumë se 100 tipare të fytyrës për të prodhuar një kopje 3D, duke u mundësuar përdoruesve të krijojnë mesazhe argëtuese dhe të personalizuara për t’ua dërguar miqve të tyre. Emojit AR ofrojnë 18 stickera duke përdorur formatin standard AGIF, në mënyrë që të mund të ndahen lehtësisht me këdo, pavarësisht se çfarë lloj smartphoni kanë. Kur përdoruesit gjejnë një Emoji AR që e pëlqejnë, ata mund ta ruajnë atë në “Always On Display”, në mënyrë që të mund ta shijojnë sa herë që shohin në telefonin e tyre.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme