Tentim vrasja në drejtim të Marko Jabllanoviqit, Radomiroviq: Pas atentatit qëndron regjimi i Beogradit

Prishtinë | 06 Maj 2024 | 17:37 | Nga Ekonomia Online

Zëvendësministri për kthim dhe komunitete, Radoica Radomiroviq pretendon se ka ndodhur një tentim vrasje në drejtim të Marko Jabllanoviq anëtarit të partisë për liri dhe drejtësi dhe mbijetesë.

Ai ka thënë se ngjarja ka ndodhur në orët  e para të ditës së djeshme në Miokovicë të Leposaviqit, me rastin është njoftuar edhe Policia e Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Veton Elshani ka thënë se rasti është iniciuar si tentim vrasje.

Në anën tjetër, Radomiroviq thotë se prapa këtij sulmi qëndron regjimi i Beogradit teksa në postimin e tij ai ka dhënë edhe pretendime tjera.

Të ngjashme