Thëniet më të bukura për dashurinë

Prishtinë | 03 Kor 2024 | 12:55 | Nga Ekonomia Online

Ky koleksion thëniesh të thella dashurie do t’ju ndihmojë të shprehni dashurinë dhe mirënjohjen tuaj për njerëzit më të rëndësishëm në jetën tuaj.

Dashuria është një miqësi e vendosur në muzikë.

Dashuria na heq maskat pa të cilat kemi frikë se nuk mund të jetojmë dhe e dimë se nuk mund të jetojmë së brendshmi.

Keni gjetur dashurinë e vërtetë kur kuptoni se dëshironi të zgjoheni pranë dashurisë tuaj çdo mëngjes edhe nëse keni ndryshimet tuaja.

Duajeni veten fillimisht dhe çdo gjë tjetër bie në vend. Ju me të vërtetë duhet ta doni veten për të bërë gjithçka në këtë botë.

Të dua dhe ky është fillimi dhe fundi i gjithçkaje.

Ti je burimi i gëzimit tim, qendra e botës sime dhe e gjithë zemra ime.

Gjëja më e rëndësishme në jetë është të mësosh se si të japësh dashuri dhe ta lejosh atë të hyjë.

Nuk je asgjë më pak se gjithësia ime.

Ti je mendimi i fundit në mendjen time para se të bie në gjumë dhe mendimi i parë kur zgjohem çdo mëngjes.

Për botën mund të jeni një person, por për një person ju jeni bota.

Të dua jo vetëm për atë që je, por edhe për atë që jam kur jam me ty.

Shkova për të fjetur mbrëmë me një buzëqeshje sepse e dija se do të të ëndërroja… por u zgjova sot në mëngjes me një buzëqeshje sepse ti nuk ishe ëndërr.

Kudo që shikoj më kujtohet dashuria jote. Ti je bota ime.

Ne jemi formuar dhe modeluar nga ajo që duam.

Ti je çdo arsye, çdo shpresë dhe çdo ëndërr që kam pasur ndonjëherë.

Dashuria nuk ka të bëjë me sa ditë, javë apo muaj keni qenë bashkë, ka të bëjë me atë se sa e doni njëri -tjetrin çdo ditë.

Kur jemi të dashuruar i dukemi vetes krejt ndryshe nga çfarë ishim më parë.

Të dua për gjithçka që je, për gjithçka që ke qenë dhe për gjithçka që do të jesh.

Nëse e di se çfarë është dashuria, kjo është prej teje.

Mënyra për të dashur çdo gjë është të kuptosh se ajo mund të humbasë.

Unë kam rënë në dashuri shumë herë … gjithmonë me ty.

Dashuria është nga të gjitha pasionet më e forta, sepse ajo sulmon njëkohësisht kokën, zemrën dhe shqisat.

Zemra ime është e përsosur sepse ti je në të.

Këtë mëngjes u zgjova dhe m’u kujtua çmueshmëria e jetës. Kuptova se duhet të shpreh mirënjohjen time për ata që janë kaq shumë të rëndësishëm për mua. Faleminderit për gjithçka keni bërë dhe ju uroj një ditë të mbarë!

Nuk mund të ndaloj së menduari për ty, sot… nesër… gjithmonë.

Ti e di se është dashuri kur gjithçka që dëshiron është që ai person të jetë i lumtur, edhe nëse nuk je pjesë e lumturisë së tij.

Në këtë botë të çmendur, plot ndryshime dhe kaos, ka një gjë për të cilën jam i sigurt, një gjë që nuk ndryshon: dashuria ime për ty.

Me prekjen e dashurisë të gjithë bëhen poetë.

Nëse kam bërë ndonjë gjë të drejtë në jetën time, ka qenë kur të kam dhënë zemrën time ty.

Jam kaq totalisht, plotësisht, jashtëzakonisht, pa masë, ndryshim jete, në mënyrë spektakolare, me pasion, ëmbëlsisht në dashuri me ty.

Gjërat më të mira dhe më të bukura në këtë botë nuk mund të shihen e as të dëgjohen, por duhen ndjerë me zemër.

Këtë mëngjes u zgjova dhe m’u kujtua çmueshmëria e jetës. Kuptova se duhet të shpreh mirënjohjen time për ata që janë kaq shumë të rëndësishëm për mua. Faleminderit për gjithçka keni bërë dhe ju uroj një ditë të mbarë!

Mbani dashurinë në zemrën tuaj. Një jetë pa të është si një kopsht pa diell kur lulet kanë vdekur.

Mund të mos jem takimi, puthja apo dashuria jote e parë…por dua të jem gjithçka e jotja e fundit.

Faleminderit që vazhduat në këtë udhëtim nëpër jetë me mua. Nuk ka njeri tjetër që do të doja pranë meje, përveç teje engjëlli im.

Jeta pa dashuri është si një pemë pa lule apo fruta.

Unë kurrë nuk do t’ju kërkoj të ndryshoni për mua sepse jeni perfekte ashtu siç jeni.

E vetmja gjë nga e cila nuk ngopemi kurrë është dashuria; dhe e vetmja gjë që ne kurrë nuk japim mjaftueshëm është dashuria.

Kur zgjohem në mëngjes, po mendoj për ty. Kur shkoj të fle natën, mendoj për ty. Dhe gjithë ato orë në mes, mendoj për ne.

Dhe pastaj shpirti im të pa dhe më shkoi, “Oh, ja ku je. Unë kam kërkuar gjithkund për ty.”

Së bashku me ty është vendi im i preferuar për të qenë.

Shumë njerëz duan të hipin me ty në limuzinë, por ajo që dëshiron është dikush që do të marrë autobusin me ty kur limuzina të prishet.

Jam shumë i pavendosur dhe gjithmonë e kam të vështirë të zgjedh diçka të preferuar. Por, pa dyshim, ti je gjithçkaja ime e preferuar.

Unë ende bie në dashuri me ty çdo ditë!

Ti e di se je i dashuruar kur nuk dëshiron të biesh në gjumë, sepse realiteti është më në fund më i mirë se ëndrrat e tua.

Nëse do të kisha një lule për çdo herë që mendoja për ty, mund të ecja përgjithmonë në kopshtin tim.

Të ngjashme