Thurja me kërrabëza, mësoni veprimet themelore dhe thurni shallin

Prishtinë | 01 Pri 2023 | 22:39 | Nga Ekonomia Online

Gjithnjë e më shumë njerëz po marrin në duar kërrabëzat dhe leshin, sepse puna e dorës sikur po kthehet në modë

Të rinjtë po kanë dëshirë të bëjnë diçka vetë, ndërkaq puna me kërrabëza është e shkëlqyeshme dhe argëtuese.

Kur njëherë të mësoni bazat e punës me kërrabëza, atëherë çdo gjë bëhet e lehtë, sepse do të dini si t’i realizoni idetë kreative të cilat ju shfaqen në kokë.

Për fillim punoni pjesë të thjeshta, siç është shalli, derisa ta perfeksiononi teknikën.

Shikoni videon në vijim dhe filloni punën, nëse jeni fillestar absolut në atë sferë, nuk është edhe aq e komplikuar siç ju duket. Transmeton Telegrafi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme