Ushqimet që iu mbrojnë nga sëmundjet e zemrës

Prishtinë | 09 Pri 2024 | 03:12 | Nga Ekonomia Online

Edhe pse numri i vdekjeve ka rënë vitet e fundit për shkak të vetëdijësimit të njerëzve mbi ushqimin e shëndetshëm, akoma duhet të bëhet në këtë drejtim.

Është e qartë që ushqimi dhe jetesa e shëndetshme mund të bëjnë ndryshim të madh.

Më poshtë po ju sjellim disa nga ushqimet që janë të mira për zemrën tuaj:

Salmoni

Miell tërshere

Boronicat

Çokollata e zezë

Frutet citrike

Sojë

Patatet

Domatet

Arrat

Vaj ulliri (ekstra i pastër)

Çaj i gjelbërt

Brokoli

Kafja

Avokado

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme