Ushqimi që forcon dhëmbët tuaj

Prishtinë | 12 Sht 2023 | 23:03 | Nga Ekonomia Online

Veza hyn tek ushqimet e pasura me vlera ushqyese dhe përveçse të jep ndjesinë e ngopjes, forcon edhe dhëmbët.

Vezët janë një burim natyror i vitaminës D, e cila është e rëndësishme për të pasur dhëmbë të fortë dhe të shëndetshëm.

Kjo realizohet duke ndihmuar në përthithjen e kalciumit, i cili është i rëndësishëm për kockat, por dhe shëndetin e zemrës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme