Vdes në QKUK 34-vjeçari, dyshohet se bëri vetëvrasje

Prishtinë | 02 Qer 2024 | 13:36 | Nga Ekonomia Online

Ka vdekur 34 vjeçari që dyshohet se ka bërë vetëvrasje.

Këtë për Express e konfirmoi zëdhënësi i Policisë në Gjakovë, Sheremet Elezaj

“Rreth orës 12:50 jemi njoftuar nga QKUK se viktima ka ndërruar jetë”, tha ai.

Pak më parë ai e konfirmoi tentim vetëvrasjen.

“Rreth orës 10:10 kemi pranuar informatë se një person mashkull i lindur në vitin 1990 është dërguar në gjendje të rëndë shëndetësore në Spitalin e Përgjithshme në Gjakovë për trajtim mjekësor (dyshohet për shkakë të plagës së shkaktuar nga armë zjarri). Njësitet e nevojshme policore menjëherë ju kanë përgjigjur rastit ku është gjetur dhe sekuestruar një armë zjarri. Aktualisht, në konsultim me prokurorin e shtetit, veprimet hetimore janë duke u ndërmarrë në drejtim të veprës “vetvrasje në tentativë”.”

Të ngjashme