Vjosa Osmani rritet edhe për 33 anëtarë të LDK-së

Prishtinë | 27 Dhj 2020 | 17:02 | Nga Ekonomia Online

Këshilltari i u.d së presidentit Faton Peci ka njoftuar se 33 anëtarë të LDK’së në Mitrovicë i janë bashkuar iniciativës së Vjosa Osmanit.

Peci ka shkruar se pas pak ditësh do të shkojnë të Mitrovicë për t’u takuar në çdo lagje e fshat.

Në fotografinë e postuar nga ai shihet edhe Vjosa Osmani prezente në këtë ngjarje.

Shkrimi i plotë:

Sot, 33 përfaqësues të strukturave të LDK-së në Mitrovicë, kryetarë nëndegësh, veprimtarë dhe autoritete të qytetit të Mitrovicës ju bashkuan Inciativës sonë për ndryshimin e madh që po vjen në Kosovë.

Ndryshimi i madh vjen me Vjosa Osmanin.

Brenda pak ditësh do të jemi në Mitrovicë, për t’u takuar në çdo lagje e çdo fshat.

Bashkohu edhe ti për ndryshimin e madh që i duhet Kosovës.

Kosovës i duhet konsistencë dhe aleancë me qytetarët. I duhet mbajtja e fjalës së dhënë, një virtyt i çmuar nga kohërat e vjetra te ne shqiptarët.

Personfikim i fjalës së mbajtur dhe konsistencës është vetëm Vjosa Osmani.

Për një Kosovë më të mirë, për fjalën e mbajtur, për konsistencën!

Të ngjashme