Vlera 1 milion euro, Aliu prezanton projektin për ndërtimin e urës në Rogovë të Hasit

Prishtinë | 29 Sht 2023 | 17:29 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka njoftuar për projektin e urës së re në Rogovë të Hasit.

Aliu tha se kjo urë ka rëndësi të madhe për Gjakovën dhe zonën e Hasit.

“Kjo urë ka rëndësi të madhe për Gjakovën, përkitazi zonën e Hasit. Pasi që është lënë e dëmtuar për shumë vite, sot kemi shpallur hapjen e procedurës së prokurimit për Projektin e Ndërtimit të Urës së re të Rogovës së Hasit”, tha ai.

Tutje Aliu deklaroi se ndërtimi i urës kap vlerën 1 milionë euro, me gjerësi 6 metra.

Të ngjashme