Vriten disa persona nga eksplodimet në Kabul

Prishtinë | 03 Qer 2017 | 14:32 | Nga

Disa njerëz janë vrarë në tri eksplodime të sotme në Kabul, afër vendit ku bëhej ceremonia e varrimit të një viktime të përleshjeve të djeshme vdekjeprurëse ndërmjet policisë dhe protestuesve, kanë thënë dëshmitarët dhe zyrtarët e sigurisë.

Një zyrtar i Ministrisë së shëndetësisë tha se nga eksplodimet janë vrarë katër vetë.

Në një raport ku citohet një burim i paemëruar i sigurisë, thuhet se janë vrarë 12 vetë dhe janë plagosur 18 të tjerë.

Televizioni i Afganistanit, Tolo News, ka raportuar se janë vrarë së paku 18 vetë.

Dëshmitari, Abdul Wudood, i tha agjencisë AFP se eksplodimet kanë ndodhur në funeralin e personit, Salim Ezadyar, djal i jë politikani të njohur afgan, që ishte vrarë në përleshjet e djeshme.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme