Zelensky: Ukraina është gati të nisë kundërofensivën

Prishtinë | 03 Qer 2023 | 09:01 | Nga Ekonomia Online

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka thënë se Ukraina është e gatshme të nisë kundërofensivën e saj.

Zelensky tha se nuk e di se sa kohë do të zgjasë, por sipas tij, beson që do të kenë sukses, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

“Ne do ta bëjmë atë dhe jemi gati”, është shprehur presidenti ukrainas.

Kundërofensiva thuhet se është vonuar për shkak të motit të ligë duke e bërë tokën të papërshtatshme për automjete të rënda dhe të blinduara.

Të ngjashme