14 të vdekur nga rrëzimi i avionit në Brazil

Prishtinë | 17 Sht 2023 | 08:25 | Nga Ekonomia Online

Një aeroplan me turistë është rrëzuar në Barcelos të Brazilit, duke lënë të vdekur 14 persona.

Kryetari i bashkisë së qytetit konfirmoi aksidentin për CNN Brasil.

Aeroplani mbante 12 turistë, pilotin dhe bashkëpilotin.

Mbrojtja Civile e Brazilit, tha se nuk ka të mbijetuar. “Udhëtarët po shkonin në lokacion për të praktikuar peshkim rekreativ dhe përplasja ndodhi për shkak të motit të lig. Binte shi i madh në momentin e uljes”.

Zyrtarët nuk dhanë detaje mbi kombësinë e viktimave.

Të ngjashme