16 raste me COVID-19 të enjten në Kosovë

Prishtinë | 05 Maj 2022 | 15:05 | Nga Ekonomia Online

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 16 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, nga testimi i 789 mostrave.

Tetë persona janë shëruar gjatë kësaj periudhe, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.577.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.826.580 doza të vaksinës. Deri më sot, 822.166 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Janë dhënë 101.781 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës anti-COVID.

Në total numri i rasteve aktive është 402.

Të ngjashme