Abbott për plagosjen në Shtërpcë: Mirëpres arrestimin e shpejtë të një të dyshuari

Prishtinë | 06 Jan 2023 | 19:54 | Nga Ekonomia Online

Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott, ka reaguar pas plagosjes së dy personave në Shtërpcë.

Ai ka thënë se është shqetësuar kur ka dëgjuar për këtë lajm, derisa u shpreh se mirëpret arrestimin e një të dyshuari.

“Isha i shqetësuar kur dëgjova për një sulm ndaj dy të rinjve serbë të Kosovës dhe e mirëpres arrestimin e shpejtë të një të dyshuari. Iu uroj shërim të shpejtë”, ka shkruar Abbot në Twitter.

Të ngjashme