Ambasadori i Turqisë, Sakar uron besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit

Prishtinë | 09 Kor 2022 | 11:35 | Nga Ekonomia Online

Ambasadori i Turqisë, Sakar uron besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit.

Ambasasori i Turqisë në Kosovë, Çagri Sakar vizitoi Bashkësinë Islame.

Ai u prit nga myftiu Naim Tërnava dhe i uroi festën e Kurban Bajramit gjithë besimtarëve myslimanë.

Të ngjashme