Ambasadorja e Izraelit: Jam e lumtur që shoh gjithnjë e më shumë prodhime kosovare në tregun e Izraelit

Prishtinë | 01 Pri 2024 | 15:28 | Nga Ekonomia Online

Ambasadorja e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv ka bërë të ditur se është rritur numri i prodhuesve kosovarë në tregun izraelit.

Në një postim në platformën “X” ambasadorja ka shkuar se mbeten të përkushtuar për afrimin e ekonomive të të dyja vendeve.

“Jam e lumtur të shoh gjithnjë e më shumë prodhime kosovare të pranishme në tregun izraelit, me kompaninë e njohur kosovare të shitjes me shumicë të pijeve “Frutomania” tani të qasshme për konsumatorët këtu në Izrael. Mbetemi të përkushtuar për afrimin e ekonomive tona dhe qytetarëve tanë”, ka shkruar ambasadorja Ziv.

Të ngjashme