Ambasadorja e Izraelit thotë se prodhimet kosovare janë të pranishme gjithnjë e më shumë në tregun izraelit

Prishtinë | 01 Pri 2024 | 12:24 | Nga Ekonomia Online

Ambasadorja e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv njoftoi për rritjen e numrit të prodhimeve kosovare në tregun izraelit.

Në një postim në platformën “X” ambasadorja ka shkuar se mbeten të përkushtuar për afrimin e ekonomive të të dyja vendeve.

“Jam e lumtur të shoh gjithnjë e më shumë prodhime kosovare të pranishme në tregun izraelit, me kompaninë e njohur kosovare të shitjes me shumicë të pijeve “Frutomania” tani të qasshme për konsumatorët këtu në Izrael. Mbetemi të përkushtuar për afrimin e ekonomive tona dhe qytetarëve tanë”, ka shkruar ambasadorja Ziv.

Të ngjashme