Arrestohet një person në Fushë Kosovë, iu gjeten 3.400 euro false

Prishtinë | 01 Qer 2024 | 09:03 | Nga Ekonomia Online

Një person është arrestuar në Fushë Kosovë, pasi policia gjatë kontrollit ia gjeti 34 kartëmonedha nga 100 euro të cilat dyshohet të jenë të falsifikuara.

Sipas policisë, pas intervistimit, me vendimit të prokurorit kujdestar i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që gjatë kontrollimit janë gjetur dhe sekuestruar 34 (tridhjetë e katër) kartëmonedha nga 100€ -gjithsejtë 3400€, te cilat dyshohet se janë të falsifikuar. Pas intervistimit me vendim të prokurorit kujdestar, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh.

Të ngjashme