Avdullah Hoti reagon me flamurin amerikan pasi SHBA sanskionon Qeverinë Kurti

Prishtinë | 30 Maj 2023 | 18:32 | Nga Ekonomia Online

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka bërë një reagim në profilin e tij në ‘facebook’ pas vendimit të SHBA-së për të sanksionuar Qeverinë e Kosovës si rezultat i padëgjueshmërisë së kryeministrit Albin Kurti për de-eskalimin e situatës në veri.

Hoti ka publikuar një flamur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Sot SHBA ka vendosur ta përjashtoj Kosovën nga “Defender Europe” dhe ambasadori amerikan ka treguar se SHBA-ja s’ka vullnet që të lobojë për njohje dhe integrime euro-atlantik.

Të ngjashme