Bella dhe Gigi Hadid dhurojnë 1 milion dollarë për palestinezët

Prishtinë | 01 Qer 2024 | 17:44 | Nga Ekonomia Online

Modelet Bella dhe Gigi Hadid po dhurojnë kolektivisht një milion dollarë për të mbështetur përpjekjet e ndihmës, sipas agjentit të tyre.

Paratë do të shkojnë për Heal Palestine, Palestine’s Relief Fund (PCRF), World Central Kitchen (WCK) dhe Agjencinë e Kombeve të Bashkuara për Ndihmën dhe Punët (UNRWA), shkruan SkyNews, transmeton Klankosova.tv.

Motrat kanë qenë të zëshme në mbështetjen e tyre për Gazën, dhe babai i tyre, Mohamed Anwar Hadid është vetë palestinez.

Të ngjashme