Bideni do të emërojë që të hënën këshilltarë lidhur me pandeminë COVID-19

Prishtinë | 08 Nën 2020 | 08:50 | Nga Ekonomia Online

Në fjalimin e fitores, presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joe Biden ka thënë se të hënën do të caktojë një ekip ekspertësh dhe shkencëtarë si këshilltarë që të fillojnë menjëherë punë në administratën Biden-Harris për përgjigje ndaj COVID-19 dhe ta kthejë atë në plan veprimi, sapo ai ta marrë detyrën.

SHBA-ja ka regjistruar rekord rastesh pozitive me koronavirus për tri ditë me radhë dhe është më i godituri në botë nga pandemia COVID-19, shkruan The Guardian.

Të ngjashme