Bislimi e konfirmon: Kurti e pranoi draftin e plotësuar të planit franko-gjerman

Prishtinë | 06 Dhj 2022 | 14:24 | Nga Gzim Mujaj Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Zv.kryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, e ka pranuar se të martën kryeministri i vendit e ka pranuar planin e përditësuar franko-gjerman.

Këtë Bislimi e ka thënë në mbledhjen e Komisionit për Punë të Jashtme.

“Ka dakordim mos me u diskutu elementet përbërëse të planit. Është dorëzuar sot, drafti i editum, dhe i është dhënë Kurtit në roa 10:00”, ka thënë Bislimi.

Se është dorëzuar plani i plotësuar e ka konfirmuar edhe kryediplomati Joseph Borrell.

Lexo më shumë:

Të ngjashme