Daut Haradinaj: Turp për këtë qeveri injorantësh

Prishtinë | 09 Dhj 2023 | 14:57 | Nga Ekonomia Online

Anëtari i kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj, i ka dalë në mbështetje policisë së Kosovës lidhur me kërkesat e tyre drejtuar qeverisë së Kosovës.

Përmes një reagimi në llogarinë e tij në Facebook, Daut Haradinaj ka thënë se Kuvendi duhet të thërras seancë të jashtëzakonshme për këtë temë.

“Kuvendi i Kosovës ta thërrasë një seancë të jashtëzakonshme për këtë temë dhe të marrë një vendim të shpejtë”, ka thënë Daut Haradinaj.

Reagimi i plotë:

Vepro kryeministër!

Policia e Kosovës me kërkesa legjitime dhe shumë të arsyeshme. Kuvendi i Kosovës ta thërrasë një seancë të jashtëzakonshme për këtë temë dhe të marrë një vendim të shpejtë!

Përndryshe turp për këtë qeveri injorantësh!

Të ngjashme