Disa oferta për Rafael Leaon, Milani merr vendim

Prishtinë | 22 Dhj 2021 | 16:41 | Nga Ekonomia Online

Milani thuhet se ka refuzuar dy oferta për sulmuesin e tyre Rafael Leao dhe është i bindur se do të zgjasë qëndrimin e lojtarit në klub deri në vitin 2026.

Ylli portugez sheh që marrëveshja e tij aktuale të skadojë në qershor 2024, por kuqezinjtë tashmë janë duke përgatitur një ofertë për vazhdimin e kontratës.

Leao është rritur këtë sezon, duke shënuar katër gola dhe duke regjistruar dy asistime në 15 paraqitje në Serie A këtë sezon.

Ai gjithashtu shënoi dhe asistoi një herë në katër ndeshje të Champions League.

Sipas Calciomercato.com, Milani ka refuzuar një ofertë nga Anglia dhe një nga Gjermania për 22-vjeçarin, i cili konsiderohet një pjesë vendimtare e së tashmes dhe të ardhmes së klubit.

Milani tashmë ka planifikuar një takim me agjentin e lojtarit Jorge Mendes për të diskutuar zgjatjen e kontratës së Leaos dhe rritjen e pagës.

Kuqezinjtë janë të hapur për t’i ofruar atij një marrëveshje të re prej 4 milionë euro në vit dhe nuk po mendojnë ta shesin atë në të ardhmen e afërt.

Leao iu bashkua Milanit nga Lille në një marrëveshje prej 29.5 milionë euro në vitin 2019 dhe ka shënuar 18 gola në 92 paraqitje me Rossonerët.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme