Dobitë e xhenxhefilit për shëndetin tonë

Prishtinë | 06 Tet 2022 | 07:51 | Nga Ekonomia Online

Xhenxhefili është përbërje e popullarizuar në kuzhinë, sidomos në kuzhinat aziatike dhe indiane.

Po ashtu, përdoret me mijëra vite në qëllime medicinale, pasi ka efekte kundër problemeve të ndryshme shëndetësore.

Xhenxhefili mund të konsumohet i freskët, në formë pluhuri, i thatë si erëza, në formë vaji ose lëngu.

Problemet që zgjidh xhenxhefili:

Tretjen

Të përzierat

Ftohjen dhe gripin

Zbutjen e dhimbjeve

Inflamacionin

Shëndetin kardiovaskular

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme