Drenica dhe Arbëria ndahen në paqe në derbin për mbijetesë

Prishtinë | 14 Mar 2021 | 15:06 | Nga Ekonomia Online

Drenica dhe Arbëria kanë ndarë pikët në derbin kuqezi për mbijetesë.

Ka qenë një ndeshje jashtëzakonisht interesante e cila në fund nuk dha fitues, pasi dy skuadrat u ndanë në paqe 1-1.

Vendasit ishin të parët që kaluan në epërsi, kur mbojtësi Eglantin Gjoni realizoi për 1-0.

Me këtë epërsi të vendasve përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

Mysafirët gjetën golin e barazimit në minutën e 81-të kur Çlirim Kashtanjeva përfitoi nga një tollovi brenda zonës dhe realizon për ta barazuar rezultatin 1-1.

Kësisoj përkundër që dy skuadrat tentuan fitimin e ndeshjes, në fund ndeshja u mbyll në barazim 1-1.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme