Edhe një rast i dhunimit në Kosovë

Prishtinë | 19 Jan 2023 | 09:28 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës njofton se gjatë 24 orëve është shënuar edhe një rast i dhunimit. Rasti ka ndodhur në qytetin e Ferizajit.

Në njoftimin e Policisë thuhet që i dyshuari mashkull ka kryen veprën ndaj një femre kosovare dhe i njejti pas intervistimit është dërguar në mbajtje

”Me datë 18.01.2023 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që dyshohet se ka kryer veprën e lartcekur ndaj viktimës femër kosovare. Pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Të ngjashme