Formohet komisioni për kontrollin e mallra strategjike

Prishtinë | 19 Shk 2019 | 14:23 | Nga Besjana Bajrami Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria në mbledhjen e radhës ka votuar themelimin e komisionit për kontrollin e tregtisë me mallra strategjike, raporton Ekonomia Online

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala tha se qëllimi i themelimit të këtij komisioni është  të vendoset rregullimi në tregtimit të mallrave strategjike.

Qeveria në këtë mbledhje ka në rend dite dhjetë pika.

Lexo më shumë:

Të ngjashme