Komisioni hetimor për energjinë zgjedh ekspertët, s’lejohen mediet

Prishtinë | 05 Tet 2022 | 14:52 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me procesin e vendimmarrjes në sektorin e energjisë për periudhën 2006-2022, në nivelin legjislativ, ekzekutiv, rregullator dhe në ndërmarrje publike, ka mbajtur mbledhjen pa praninë e medieve, me ç’rast pritet që të zgjidhen ekspertët që do ta hetojnë këtë proces, raporton Ekonomia Online.

Grupi punues ka dhënë rekomandim se Bashkim Mustafa, Ujkan Bajra dhe Fikret Ibrahimi nuk mund të rekomandohen për procedura të mëtejmë në Komision.

Lexo më shumë:

Të ngjashme