Ministrja e Financave thotë se pagesat e qirasë për biznese dalin gjatë ditëve në vazhdim

Prishtinë | 14 Gus 2020 | 12:57 | Nga Ekonomia Online

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka thënë se në ditët në vijim do të dalin pagesat edhe për qiratë e bizneseve.

Kështu bëri të ditur ajo përmes një postimi në Facebook.

Ndër të tjera, ajo njoftoi edhe për ekzekutimin e pagesave për disa kategori nga Pakoja Emergjente Fiskale.

“Ju informoj se sot kemi ekzekutuar këto pagesa: Masa 7 (100 Euro për punëtoret e rrezikuar): Pagesa për 14,838 përfitues individual, në shumë totale prej 1,288,656.00 euro, prej të cilave: 14, 604 nga një pagesë (85.5€), në shume totale 1,248,642.00€ dhe 234 përfitues nga dy pagesa (2*171.00€), në shumë totale 40,014.00€. Në ditët në vazhdim dalin pagesat e qirasë për biznese”, shkruan Bajrami.

Të nderuar qytetarë,Ju informoj se sot kemi ekzekutuar këto pagesa: Masa 7 (100 Euro per punëtoret e rrezikuar): …

Gepostet von Hykmete N. Bajrami am Donnerstag, 13. August 2020

Të ngjashme