Qeveria përmbush një obligim nga Raporti i Progresit për vitin 2016

Prishtinë | 20 Dhj 2017 | 11:20 | Nga Valbona Bytyqi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria ka miratuar draft koncept dokumenti për Fushën e Agjencisë Kundër Korrupsionit dhe për Deklarimin, Prejardhjen e Pasurisë.

Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri, tha se miratimi i këtij koncept-dokumenti përmbush një ndër pikat e së Raportit të Progresit për vitin 2016.

Sipas Tahiri ky koncept dokument do të fuqizojë Agjencinë Kundër korrupsionit, raporton Ekonomia Online.

“Është kërkesë e BE që ka dalë nga raporti i Progresit”, ka thënë ai.

Lexo më shumë:

Të ngjashme