Eriksen mund të rikthehet në Premier League

Prishtinë | 17 Jan 2022 | 13:00 | Nga Ekonomia Online

Brentford është në bisedime me Christian Eriksen për një kthim në Premier League.

Athletic raproton se Brentford i ka ofruar 29-vjeçarit një kontratë gjashtëmujore me opsionin për ta zgjatur edhe për një vit tjetër.

Eriksen është një agjent i lirë pasi arriti marrëveshje me Interin për të ndërprerë kontratën e tij nw muajin e kaluar.

Ai pësoi një arrest kardiak gjatë ndeshjes së Danimarkës në Kampionatin Evropian kundër Finlandës më 12 qershor.

Në fillim të këtij muaji, Eriksen deklaroi ambicien e tij për të rifilluar karrierën e tij profesionale, duke thënë se ai synonte një vend në skuadrën e Danimarkës për Kupën e Botës të Katarit më vonë këtë vit.

Agjenti i tij, Martin Schoots, tha më vonë se kthimi në futbollin anglez “do të ishte si të kthehej në shtëpi”.

Eriksen ka luajtur më parë për Tottenham Hotspur midis 2013 dhe 2020, duke bërë mbi 300 paraqitje për skuadrën veriore të Londrës.

Pasi nuk ishte në gjendje të luante për Interin për shkak të rregullave mjekësore të Serisë A në lidhje me defibrilatorët e implantueshëm të kardioverterit (ICD), Eriksen po stervitet me klubin danez Odense Boldklub – për të cilin ai luajti midis 2005 dhe 2008.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme