Ndodh edhe kjo në Premier Ligë, gjyqtari përplas në tokë lojtarin

Prishtinë | 31 Dhj 2021 | 14:40 | Nga Ekonomia Online

Dëmtimet janë të shpeshta në futboll, ku shpesh ndodh që përplasjet mes lojtarëve të jenë shkaku kryesor. Por sa raste keni parë që një arbitër të dëmtojë një lojtar?

Një rast i tillë ka ndodhur në Premier Ligë në ndeshjen mes Brentford dhe Manchester City.

Në minutën e 20-të, Michael Jensen u përplas pa dashje me arbitrin. Lojtari i Brentford po mundohej të kapte topin por arbitri i zuri rrugën duke shkaktuar të qeshura në stadium.

Videoja e përplasjes ka bërë namin nëpër rrjetet sociale.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme