Formacionet zyrtare: Manchester City – Manchester United

Prishtinë | 06 Mar 2022 | 16:42 | Nga Ekonomia Online

Janë publikuar formacionet zyrtare për derbin e javës së 28-të në Premier Ligë në mes Manchester City – Manchester United.

Derbi i kësaj xhiroje në mes dy gjigantëve anglezë e gjen në formë më të mirë Manchester Cityn.

Ekipi i trajnerit spanjoll, Pep Guardiola po kalon në një formë fenomenale këtë sezon. Ata aktualisht janë në vendin e parë me gjithsej 66 pikë.

Në pesë ndeshjet e tyre të fundit kanë marrë pikët e plota katër herë dhe kanë pësuar një humbje.

Formë jo të mirë po kalon rivali i tyre Manchester United, përcjell lajmi.net/

Djajtë e Kuq gjenden larg Cityt 19 pikë dhe janë aktualisht në pozitën e katërt në tabelën e Premier Ligës.

Ekipi i trajnerit gjerman, Ralf Rangnick në pesë ndeshjet e fundit kanë tri barazime dhe dy fitore.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionet e Manchester City dhe Manchester United në ndeshjen që luhet në orën 17:30.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme